26.02.2019 Teisipäev

Elu pärast Brexitit

Ühendkuningriigi Euroopa Liidu ühtsele turule juurdepääsu lõpetamine mõjutab kõige rohkem neid EL-i ettevõtteid, kes osutavad teenuseid Ühendkuningriigi klientidele ning ka vastupidi, ÜK-s asuvaid ning Euroopa Liidu klientidele teenuseid osutavaid teenuspakkujaid.

Lada Riisna, vandeadvokaat.
Lada Riisna, vandeadvokaat. Foto: LEADELL Pilv Advokaadibüroo

Võimalikud variandid

Teoreetiliselt sõltuvad võimalike õiguslike tagajärgede saabumise tähtajad põhimõtteliselt kahest erinevast väljaastumisstsenaariumist:

  • enne 30.03.2019 jõutakse siiski väljaastumiselepingu ratifitseerimiseni, mille kohaselt pooled võtavad üleminekuga seotud muudatuste tegemiseks aega kuni 1. jaanuar 2021 ehk määratakse 21-kuuline ülemineku tähtaeg;
  • väljaastumisleping otsustatakse jätta sõlmimata, sel puhul üleminekuperioodi ei tule, mis tähendab, et alates 30. märtsist 2019 EL-i õigus enam ÜK-s ei kehti. Ühendkuningriigist saab väljaastumisel EL-i jaoks „kolmas riik“.

Ülaltoodust lähtuvalt tuleb enne 30. märtsi 2019 kl 00:00 kõikidel...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!