01.08.2014 Reede

Dollarimaksed Krediidipanka võidakse külmutada

Swedbank hoiatab, et dollarimaksetel USA poolt sanktsioneeritud Venemaa pankadesse, sealhulgas ka Eesti Krediidipanka, on kõrge külmutamise risk, varjatud rahastamise tuvastamine võib osutuda keeruliseks.

Dollarimaksed Krediidipanka võidakse külmutada
Dollarimaksed Krediidipanka võidakse külmutada Foto: PM

Swedbank juhib klientide tähelepanu sellele, et kõik maksed USA dollaris panka Gazprombank, VEB panka, VTB panka, panka Russian Agricultural Bank ja panka Bank of Moscow, sealhulgas Krediidipanka, ehk nende pankade tütarettevõtetesse ja välisfiliaalidesse, on USA poolt kehtestatud nende pankade finantseerimise keelu tõttu kõrge makse külmutamise riskiga, seisab panga kodulehel.

Risk on kõrge, kuna varjatud finantseerimisega seotud makseid on keeruline tuvastada, mistõttu ei saa välistada teiste pankade väärtõlgendusi ja erinevaid käsitlusi, mis ei ole ettenähtavad, kirjutab pank.

Tavakliendile ehk mitte-finantseerimisasutusele on kõrge riskiga eeskätt maksed, mille saaja, mitte saaja pank, on mõni eespool nimetatutest või mille makse selgitus viitab finantseerimisele või on otseselt või kaudselt seotud mõne nimetatud subjektiga seotud isikuga näiteks omaniku või esindajaga.

Lisaks nimetatud pankadele on kõrgema külmutamise riskiga dollarimaksed Donetski ja Luganski piirkondadesse, kuna nii USA kui ka Euroopa Liit on nende piirkondade "riiklikud struktuurid" ja seotud isikud sanktsioneerinud.

Korrespondentpanga poolt makse külmutamise korral kantakse makse blokeeritud kontole kuhu see jääb, kuni Ukrainas toimuva konflikti lahendamiseni. Makse külmutamise korral Swedbank kliendile makse külmutamisega kaasnenud kahju ei hüvita

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!