05.04.2022 Teisipäev

Aprillist kallines väljaspoolt EL-i saabuvate pakkide deklareerimine

Alates 1. aprillist maksab kolmandatest riikidest ehk väljaspool Euroopa Liitu (EL) saabuvatele saadetistele manuaalselt deklaratsiooni vormistamine 15 eurot.

Kuni 150-eurose väärtusega kaupade deklareerimine läbi e-teeninduse toimub jätkuvalt automaatselt ja selle hind klientide jaoks ei muutu.
Kuni 150-eurose väärtusega kaupade deklareerimine läbi e-teeninduse toimub jätkuvalt automaatselt ja selle hind klientide jaoks ei muutu. Foto: pixabay

Manuaalselt vormistatakse deklaratsioonid üle 150 euro väärtusega saadetisele, aga ka väiksema väärtusega saadetisele, mis sisaldavad piirangutega kaupa või mille puhul on Omniva volitatud saadetist deklareerima paberkandjal või e-kirjaga edastatud volikirjaga, teatas Omniva kaubamärki kasutav riiklik logistikafirma Eesti Post.

Kõik kolmandatest riikidest saabuvad saadetised – nii internetipoest tellitud ostud kui ka teiselt eraisikult saadud kingitused tuleb deklareerida. Inimesed saavad ise deklareerida oma saadetisi tasuta maksu- ja tolliameti e-teeninduses ja esindustes. 

Omniva osutab teenust neile, kes soovivad osta deklareerimisteenust mugavusteenusena, aga ka juhul, kui puudub e-teenuse kasutamise võimalus või oskus. Viimasel juhul rakendub manuaalse deklareerimise protsess. Selliste saadetiste puhul saab maksude ja tolliteenuse eest tasuda ainult paki väljastamisel postkontoris, muudes kanalites selliste saadetiste väljastamine võimalik ei ole.

Kuni 150-eurose väärtusega kaupade deklareerimine läbi e-teeninduse toimub jätkuvalt automaatselt ja selle hind klientide jaoks ei muutu. Automaatse e-deklaratsiooni hind 2,35 eurot jääb samaks.

Omniva soovitab kiireks ja sujuvaks paki kätte saamiseks registreerida ettevõtte kodulehel konto ja kasutada e-deklareerimist. Selleks saab klient id-kaardi, smart-id või mobiil-id abi luua konto ja deklareerimist vajava paki saabumisel saadame sms või e-kirja teel unikaalse lingi, mille kaudu saab volitada Omnivat vormistama tollivabastust. 

Omniva tolliterminalis asuvate saadetiste tollist vabastamisest ettevõtet eraldi teavitama ei pea. Omniva saab selle info automaatselt ja saadetised suunatakse olenevalt teenusest kulleri kandesse, teie asukohajärgsesse postiasutusse või pakiautomaati.

Alates 1. aprillist laienesid deklareerimise võimalused ja uue teenusena lisandus tagastusdeklaratsiooni vormistamine. Teenus on mõeldud Eestist ajutiselt välja saadetud toodete riiki tagasi deklareerimiseks. Peamiselt lähevad siia alla garantiiremondiga seotud kaubad. Teenuse hind on 15 eurot. 

Lisandus ka deklaratsiooni muutmine, sealhulgas kauba poolitamine või tühistamine saaja soovil. Teenuse hind on 35 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!