07.10.2010 Neljapäev

Ansipi meelest peaks Eesti Energia investeeringute kava üle vaatama

"Eesti Energial on arveldusarvel seitse miljardit krooni, IPO-ga taheti saada veel seitse miljardit krooni juurde. Milleks? Investeeringute kava täitmiseks. Hinda tahetakse tõsta. Milleks? Investeeringute kava täitmiseks," rääkis Ansip, viidates Eesti Energia Jaotusvõrgu hinnatõstmise taotlusele.

Ansipi sõnul on Eesti Energia investeeringute kava väga lennukas. "Ma käin Leedus, kuulen, prügipõletusjaama Kaunase linna tahavad ehitada, aga mida see meile tähendab. Hinnatõusu?" küsis Ansip.

Peaministri sõnul võiks Eesti Energia mõelda kodusele tarbijale. "Mulle meeldib Eesti Energia lennukus, mulle meeldib Jordaania, Maroko, Kasahstan, USA. Aga ei saa võtta kogu aeg seda hoiakut, et Berliin, Praha, Bratislava, Kaunas, London, New York, tuleks mõelda ka sellele, et mis setust saareni sünnib. Sellele tuleks tõsiselt mõelda, mitte küsida 20-protsendist hinnatõusu," rääkis Ansip.

Sellist jaotusvõrgu hinnatõusu küsimist nimetas peaminister "nahhaalsuseks" ja "lauslolluseks".

Peaminister kinnitas, et elektri hindadega laiemas plaanis tuleks tegeleda.

Eesti Energia Jaotusvõrk OÜ esitas septembri lõpus konkurentsiametile uue hinnataotluse, milles kärpis varasema 18,8% suuruse hinnatõusussoovi 12,37%-le.

BNS

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!