08.12.2014 Esmaspäev

Raamatupidamise seaduse väljatöötamiskavatsus läks kooskõlastusringile

Uue rahandusministeeriumi eelnõu väljatöötamiskavatsusega valmistatakse ette Euroopa Liidu raamatupidamisdirektiivi ülevõtmist ja arvestusala puudutava regulatsiooni kaasajastamist.

Raamatupidamise seaduse väljatöötamiskavatsus läks kooskõlastusringile
Raamatupidamise seaduse väljatöötamiskavatsus läks kooskõlastusringile Foto: PM

Rahandusministeerium on seisukohal, et arvestades muutuvat majanduskeskkonda, paneks arvestusalal praeguse olukorra säilitamine Eesti ettevõtjad võrreldes teiste riikide kolleegidega halvemasse konkurentsiolukorda, kuna ei võimaldaks rakendada ELi uuenenud regulatsiooni võimalusi.

„Valdkonnapoliitilisi valikuid langetades tuleb arvestada avaliku huviga ja pakkuda ettevõtjatele maksimaalselt valikuvõimalusi,“ kommenteeris rahandusministeeriumi finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Märten Ross. „Rahandusministeeriumi eesmärk on sidusrühmade ja avalikkuse tagajärjekas kaasamine. Arvamusi ja ettepanekuid väljatöötamiskavatsusele ootame uue aasta alguseks.“

Olulisemate teemadena käsitletakse väljatöötamiskavatsuses nano-, mikro- ja väikeettevõtja määratlemise kriteeriume, majandusaasta aruande lihtsustamise ja e-arvete laialdasema kasutamise võimalusi, Raamatupidamise Toimkonna juhendite õiguskindluse ning audiitorkontrolli kohustuse piirmäärade tõstmise küsimust.

Väljatöötamiskavatsus on kättesaadav eelnõude infosüsteemis.

Rahandusministeeriumis valmib peagi ka valdkonna pikaajaline arengudokument, arvestusala valge raamat 2015–2019. Selle ettevalmistusega saab tutvuda siin.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!