04.08.2015 Teisipäev

Ülevaade 2015. a. juuli populaarsematest uudistest

RUP.ee veebiküljele lisandub pidevalt artikleid ja uudiseid. Iga kuu koostatav TOP 5 aitab orienteeruda selles infovoolus ning teha kiiresti kindlaks veebikülje kasutajate seas kõige populaarsemad artiklid.

Ülevaade 2015. a. juuli populaarsematest uudistest
Ülevaade 2015. a. juuli populaarsematest uudistest Foto: rup.ee

 

 

 

 

 

 

 

Juuli 2015

1. Kasutusluba määrab ehitise kasutusotstarbe

  • Taivo Ruus, vandeadvokaat, Advokaadibüroo TRINITI

Riigikohtu tsiviilkolleegium langetas 17.06.2015 vastuolulise otsuse, mis keelab elamu kasutusotstarbevastase kasutamise sõltumata sellest, kas see kasutus naabreid ka tegelikult mõjutab.

2. Juhatuse liikme ametiaeg ja esindusõigus

  • Kadri Rebane, jurist, Advokaadibüroo Deloitte Legal OÜ

Praktikas võib palju küsimusi ja probleeme tekitada olukord, kus juhatuse liikme volitused tegutseda juhatuse liikmena on küll lõppenud, kuid äriregistri kanne on jäänud muutmata ning senise juhatuse liikme volitused kas pikendamata või uus juhatuse liige valimata.

3. Maksualase teabevahetuse seaduse muutmine

Eesti õiguse kooskõlla viimiseks Euroopa Liidu õigusega maksualase teabe vahetamise küsimuses on Rahandusministeerium välja töötanud maksualase teabevahetuse seaduse muutmise eelnõu.

4.  Majandusaasta aruanne on esitatud 58 protsendil kohuslastest

Möödunud aasta majandusaasta aruande on esmaspäevase seisuga esitanud kokku 100 108 ettevõtjat, mittetulundusühingut ja sihtasutust ehk 58 protsenti aruandluskohuslastest, hetkel on aruanne esitamata 71 107 kohuslasel.

5. Kaubanduskoda hoiatab ettevõtjaid petuskeemi eest

Viimasel ajal on taas sagenenud Eesti ettevõtetele European Business Number’i pakkumiste saatmine. Tegemist on nn kataloogipettusega, milles palutakse ettevõtetel European Business Number’i registri uuendamiseks edastada enda andmed, et need oleks potentsiaalsetele koostööpartneritele kättesaadavad.