21.06.2018 Neljapäev

Tulevik on teie kätes

Kõigil meist ei vea niipalju, et tahaksime ja saaksime kuni surmani teha huvitavat tööd. Seetõttu peame lootma, et vanaduspõlves saame hakkama riigi pensioni või enda kogutud rahaga, muidu peame oma lastele koormaks jääma.
Tõnu Pekk, Tulundusühistu Tuleva asutaja, Tuleva pensionifondide juht
Tõnu Pekk, Tulundusühistu Tuleva asutaja, Tuleva pensionifondide juht

Kellele on vaja II ja III samba fondi?

Vanaduspõlve on meil kauem, kui oskame ette kujutada. Kas teadsite, et olles praegu 20-aastane, on teil ligi 40% võimalus osaleda oma 100. sünnipäeva tähistamisel?

Pensioniks kogumine tundub ebahuvitav, vaevaline ja riskantne. Kõrvalepandud raha väärtus võib haihtuda riigipöörde või rahareformi käigus. Selle väärtust kõigutavad inflatsioon ja väärtpaberiturgude kõikumised. Ometi ei ole keegi välja mõelnud midagi vähehaaval säästmisest paremat, mis sobiks enamikule meist vanaduspõlve kindlustamiseks.

Inimesed ei ole kalkuleerivad robotid. Vanaduspõlveks säästmine on üks raskemaid ülesandeid, millega inimaju eriti hästi hakkama ei saa. Esiteks on väga keeruline välja arvutada, kui palju on vaja säästa, et meil jätkuks raha kauges tulevikus. Teiseks nõuab küllaltki abstraktse eesmärgi saavutamine suurt enesekontrolli pika aja vältel.

Selle probleemi lahendamiseks ongi enamik maailma arenenud riike leidnud, et vabatahtlikust säästmisest ei piisa ning inimesi tuleb sunni ja meelitustega suunata tuleviku jaoks raha kõrvale panema. Selleks on pensioni kohustuslik II sammas ja suure maksusoodustusega III sammas.

Täismahus artiklit saate lugeda peatselt ilmuvast Raamatupidamisuudiste neljandast numbrist.

Kui Te pole jõudnud Raamatupidamisuudiseid selleks aastaks veel tellida, saate seda teha SIIT. Tellimise suvine sooduskampaania kestab 21. juunini.

Seotud artiklid

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes