11.01.2021 Esmaspäev

Vara väärtuse hindamine pandeemia ja majanduslanguse ajastul

Üheks tähtsaks teemaks 2019 ja 2020 aastaaruannete koostamisel, millega aruande koostajad kipuvad hätta jääma, on erinevatel bilansikirjetel kajastatud vara väärtuse võimalikud langused.

Ksenia Shinwari, audiitor, Crowe DNW
Ksenia Shinwari, audiitor, Crowe DNW Foto: erakogu

Selline olukord  tekib üsna sageli, kuid paljudele raamatupidajatele on antud teema veidi keeruline. Millal sellised väärtuse langused tekkivad ja mis nendega peale hakata? Proovime põhivara näitel vara väärtuse languse tuvastamisest ja kajastamise põhimõtetest aru saada ning vaatame lühidalt üle ka teised varaliigid.

Materiaalsed ja immateriaalsed põhivarad

RTJ 5 kohaselt tuleb aruandekuupäeval viia läbi vara väärtuse test nende varade suhtes, mille osas esineb väärtuse võimaliku languse märke. Neile võivad viidata sellised asjaolud, nagu näiteks:

  • üldise majanduskeskkonna ja turusituatsiooni halvenemine. Antud punkt võib puudutada kõiki ettevõtjad: pandeemia tõttu peatati paljud ärid, need suleti või läksid pankrotti. Siinkohal tuleks...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!