29.04.2022 Reede

Vabatahtliku töö regulatsioon ja maksustamine

Vabatahtliku tegevus ei ole eraldi reguleeritud õigussuhte vorm, kuid sisuliselt on see tegevus, mida tehakse vabast tahtest ja selle eest tasu saamata. Vabatahtliku tegevuse all mõeldakse füüsilise isiku tegevust ehk inimene oma vabast tahtest otsustab anda oma panuse.

Liise Saar, jurist, NJORD Advokaadibüroo, Katrin Sarap, vandeadvokaat, NJORD Advokaadibüroo
Liise Saar, jurist, NJORD Advokaadibüroo, Katrin Sarap, vandeadvokaat, NJORD Advokaadibüroo Foto: erakogu

Eelkõige panustavad vabatahtlikud ühiskonda laiemalt või mõne projektipõhise avalikes huvides ürituse või kampaania abistamisel näiteks kultuuri, hariduse, tervise, sotsiaaltöö või keskkonnakaitse valdkonnas. Samuti võib eesmärgiks olla oma erialaste teadmiste või kogemuste jagamine – lihtsalt niisama, heast tahtest ja ülla eesmärgi nimel.

Käsundusleping ja tööleping

Vabatahtlikule tegevusele kohaldub võlaõigusseaduses olev käsunduslepingu regulatsioon. Käsundusleping on selline õigussuhe, kus üks isik kohustub osutama teisele isikule teenuseid ning teenuse tellija kohustub teenuse eest kokkuleppe korral maksma tasu. Tasu makstakse vaid siis, kui selles on kokku...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!