13.07.2021 Teisipäev

Võlgu ei pea pärima

Ilmselt leiavad paljud meist ennast elu jooksul olukorras, kus lähedane inimene on maisest elust lahkunud ning jätnud endast maha vara, mida oleme õigustatud pärima.

Terje Eipre, vandeadvokaat, advokaadibüroo Eipre&Partnerid
Terje Eipre, vandeadvokaat, advokaadibüroo Eipre&Partnerid Foto: erakogu

Pärandvara koosneb nii pärandaja õigustest kui ka kohustustest. Seega pärandi vastuvõtmisel vastutab pärija pärandvaral lasuvate kohustuste eest nii päritud vara väärtuse ulatuses, kui ka isikliku varaga. Ehk teisisõnu muutuvad päritud kohustused sisult pärija isiklikeks kohustusteks, millega aga vähesed on oma elu majandamisel arvestanud.

Pärandi loobumissüsteem

Eesti pärimissüsteemis kehtib nn loobumispõhimõte ehk pärijaks saamiseks ei pea esitama avaldust. Juhul, kui pärima õigustatud isik ei esita seaduses ettenähtud aja jooksul notarile pärandist loobumise avaldust, siis loetakse ta pärandi automaatselt vastu võtnuks ehk pärijaks. Loobumisavaldus tuleb esitada notarile kolme kuu jooksul pärimisõigusest teadasaamisest arvates või kui pärija saab teada või peab...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!