25.01.2021 Esmaspäev

Uus pankrotiseadus ja nõuete tunnustamine

Vabariigi President kuulutas välja uued pankrotiseaduse muudatused mis jõustuvad 2021. aasta 1. veebruaril. Erandiks on maksejõuetusteenistuse loomisega seotud seadusemuudatused, mis jõustuvad 2022. aasta 1. jaanuaril, ning mõned kiiret reageerimist vajanud muudatused, mis juba kehtivad, seoses eriolukorraga.

Terje Eipre, pankrotihaldur, vandeadvokaat, kutsekogu esimees, Eipre&Partnerid
Terje Eipre, pankrotihaldur, vandeadvokaat, kutsekogu esimees, Eipre&Partnerid Foto: erakogu

Kui pankrotiavaldus on menetlusse võetud enne 2021. aasta 1. veebruari, siis kohaldatakse nõuete kaitsmisele ja tunnustamisele redaktsiooni, mis kehtib kuni 2021. aasta 31. jaanuarini.

Muudatuste läbivaks teemaks on olnud pankrotimenetluse tõhustamine. Osapoolte arusaamad ja ettekujutused tõhusast pankrotimenetlusest on olnud väga erinevad ja seda on olnud pidevalt tunda ka Maksejõuetusõiguse revisjonikomisjoni liikmena ning seaduse muudatustega tutvudes.

Alates 01.02.2021 hakkab kehtima uus pankrotiseadus, mille kohaselt muutub nõudeavalduste kaitsmise kord. Hetkel kehtiva regulatsiooni järgi peab nõudeid kaitsma nõuete kaitsmise koosolekul,...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!