15.05.2023 Esmaspäev

Uus näidis on saabunud: likvideerimise lõpparuanne

Likvideerijad koostavad pärast kõigi võlausaldajate nõuete rahuldamist ja raha deponeerimist lõpparuande, mis koosneb lõppbilansist, kasumiaruandest, rahavoogude aruandest, omakapitali muutuste aruandest ja lisadest ning seaduses ettenähtud juhtudel vara jaotusplaanist.

Uus näidis on saabunud: likvideerimise lõpparuanne
Uus näidis on saabunud: likvideerimise lõpparuanne Foto: RUP

Lõppbilansis kajastatakse ettevõtte likvideerimismenetluse lõpuks allesjäänud vara ning võimalike kohustuste katteks deponeeritud rahasummad.

Reeglina jaotatakse vara omanike vahel rahalises vormis. Omanike nõusolekul ei pea likvideerijad kogu ettevõtte vara müüma, kui see ei ole vajalik võlausaldajate nõuete rahuldamiseks. Sellisel juhul kajastatakse allesjäänud vara lõppbilansis selle neto müügihinnas.

Juhul kui likvideerijad on deponeerinud raha kas teadaolevate võlgade katteks, mille tähtaeg ei ole veel saabunud, või muude võimalike kohustuste katteks, kajastatakse sellele vastav kohustis lõppbilansis.

Lõpparuande lisades kirjeldatakse

  • lõppbilansis oleva mitterahalise vara hindamise põhimõtteid;
  • võimalikke kohustusi, mille katteks on lõppbilansis raha deponeeritud.

Likvideerimise lõpparuande näidise koostas vandeaudiitor Liina Tamm, Audit Advisory.

Näidis Lae alla
Likvideerimise lõpparuanne Likvideerimise lõpparuanne - eesti keeles

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255