16.09.2020 Kolmapäev

Tehisintellekt ja finantsmaailm

Tehisintellekt on muutunud üheks tänapäeva mullsõnaks (buzz word). See ei ole küll nii õhku täis nagu majanduskriisieelsed hedge-fondid, tänapäeva bitcoin’id-plokiahelad ja idufirmad. Kuid tõsi: kõik kõnelevad sellest, ent väga vähesed saavad aru, mis on selle mullsõna tähenduse taga ehk mis tehisintellekt õigupoolest on.

Raul Nugis, juhtiv andmeteadlane, KPMG Lighthouse
Raul Nugis, juhtiv andmeteadlane, KPMG Lighthouse Foto: erakogu

Töötab masinõpe

Võib väita, et tehisintellekt praegu veel ei tööta. Hästi programmeeritud kõnerobotid suudavad küll inimest teeskleva arvutikoodi ja inimese eristamiseks kasutatava Turingi-testi ära petta, kuid kui varuda aega ja neid pikemalt küsitleda, saab aru, kas tegu on roboti või inimesega. Mis päriselt töötab, on tehisintellekti mulli taga peituv tehnoloogia – masinõpe.

Kui tehisintellekt on korraga nii paradigma kui ka abstraktsioon, nagu auto puhul termin „liiklusvahend“, siis masinõpe on üks konkreetne toimiv tehnoloogia, selline nagu sisepõlemismootor. Ka tehisintellektihuvilised soovivad...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!