01.12.2021 Kolmapäev

Tarbijakaitseseaduse muudatused ja internetikauplejad

Riigikogus on menetluses tarbijakaitseseaduse (TKS) muutmise seadus, mis peaks jõustuma 28. mail 2022. aastal.

Helery Maidlas, jurist, advokaadibüroo Fort Legal
Helery Maidlas, jurist, advokaadibüroo Fort Legal Foto: erakogu

Muudatuste eesmärk on täpsustada ebaausate kauplemisvõtete regulatsiooni tulenevalt uutest tehnoloogiatest ja digitaalsetest võimalustest kaupade ja teenuste pakkumisel tarbijatele ning tõhustada karistusi tarbijate õiguste kaitseks kehtestatud õigusnormide rikkumise korral.

See toob endaga kaasa ka täiendavaid kohustusi internetipõhiste kauplemiskohtade jaoks (platvormid nagu osta.ee, Kaup24 jne), mis peavad nüüd hakkama tarbijat teavitama kauplemisvõtetest nagu kaupade või teenuste järjestamine (kaupleja esitletud, reastatud või edastatud kaupadele või teenustele antud suhteline paremus), kaupade või teenuste arvustuste kasutamisest jne.

Täpsemalt kehtestatakse TKS muutmise seadusega täiendavad teavitamiskohustused internetipõhistele kauplemiskohtadele, kus tarbijatel on sidevahendi abil võimalik sõlmida lepinguid teiste kauplejate...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!