27.01.2021 Kolmapäev

Sisekontrollisüsteem ja selle dokumenteerimine

Organisatsiooni haldamise üks lahutamatu osa on sisekontrollisüsteem. Selle kehtestamiseks ei ole olemas üht ja õiget, kõigile sobivat lahendust. Iga organisatsioon kujundab ise enda sisekontrollisüsteemi- ja meetmed, et saada mõistlikku kindlust selle tegevuste, riskide haldamise, aruandluse ja õigusaktidele vastavusega seotud eesmärkide täitmise kohta. Selguse huvides võiksid sisekontrollisüsteemi olulisemad elemendid olla dokumenteeritud.

Monika Karniol, vandeaudiitor, Loodi Finantsid
Monika Karniol, vandeaudiitor, Loodi Finantsid Foto: erakogu

Süsteem kui mudel

Sisekontrollisüsteemi mainitakse paljudes seadustes ja valitsuse määrustes - juhtidelt nõutakse sisekontrollialast pädevust. Eeldatakse, et juhid mõistavad oma vastutust tagada selle süsteemi loomine avastamaks võimalikult varakult ettevõtte tegevust ohustavad asjaolud. See tähendab, et sisekontrollisüsteem on protsess, mida viivad ellu eelkõige organisatsiooni kõrgem juhtkond ja juhatus. Kuid kindlasti ei jää ülejäänud personal selles protsessis ainult pealtvaataja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!