09.06.2021 Kolmapäev

Saame tuttavaks ettevõtluskontoga

Ettevõtlusega seostavad inimesed sageli vabaduse ja eneseteostuse kõrval nii hirme kui ka riske.  Sõltumata sellest, et erinevate ettevõtlusuuringute järgi unistab üle poole tööealistest eestlastest ettevõtlusest, viivad selle unistuse ellu vaid vähesed.

Sirle Truuts, koolitaja ja mentor, Ettevõtluskoolitused
Sirle Truuts, koolitaja ja mentor, Ettevõtluskoolitused Foto: erakogu

Lisaks psühholoogilistele takistustele võib sellega alustamine jääda ka ettevõtlusega eelnevalt mitte kokkupuutuva inimese puhul bürokraatia, liigse juriidilise asjaajamise kui ka pealtnäha keerulise raamatupidamine taha. Eriti olulisteks takistusteks on need inimeste puhul, kes soovivad ettevõtlusega tegelda pigem hobikorras ja seega ei soovi nad asutada selleks ettevõtet.

Sünnilugu

Riigikogu võttis 19.06.2018.a. vastu ettevõtlustulu lihtsustatud maksustamise seaduse, mille peamiseks eesmärgiks oli soodustada mikroettevõtlust ja parandada mikroettevõtjate maksukäitumist. Selle saavutamiseks otsustati lihtsustada füüsilise isiku teenuse osutamisest ja kauba müügist tekkiva...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!