06.12.2021 Esmaspäev

Rohepöördes on ainest Eesti järgmiseks edulooks

Eesti on viimase kolmekümne aastaga teinud tasa suure osa majanduslikust mahajäämusest, millest end iseseisvust taastades leidsime. Ühes teiste demokraatlike riikidega oleme kiire kasvu toel saavutanud lühikese ajaga suisa erakordse majandusedu. Selle tuules ja uuendusmeelsete riikide eeskujul oleme nüüd endile seadnud riigina kiirest kasvust aga veelgi ambitsioonikama eesmärgi – kliimaneutraalsuse saavutamise.

Tõnu Palm, Luminori peaökonomist
Tõnu Palm, Luminori peaökonomist Foto: erakogu

Kliimaneutraalsus on auahne eesmärk

Lihtsalt öeldes on Eesti selle sihiga sarnaselt teiste Euroopa riikidega võtnud endale kohustuse vähendada majandustegevuse keskkonnajalajälge. Praktikas tähendab see meile kasvuhoonegaaside heite 55%-st alandamist aastaks 2030 (võrreldes 1990. aastaga). Aastaks 2050 on seatud eesmärgiks üleminek kliimaneutraalsusele. See on väga ambitsioonikas väljakutse, arvestades, et alates 1993. aastast ei ole ka uute tehnoloogiate toel majanduse kasvuhoonegaaside heitekogused absoluutnumbrites praktiliselt...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!