22.06.2021 Teisipäev

Põhivara väärtuse langus

„Igasugune inimtegevus, mis kasutab ressursse, kuid ei loo väärtust, on raiskamine“ (J-P.Womak, D.T.Jones, „Lean thinking“).

Inna Põld, Tallinna Majanduskooli raamatupidamise õppejõud
Inna Põld, Tallinna Majanduskooli raamatupidamise õppejõud Foto: erakogu

Põhivara puhul räägime aga väärtuse langemisest ja nüüd tuleb aru saada, mille või kelle jaoks ja kuidas see väärtus langeb.

Ettevõtte põhivara

Põhivara kasutatakse ettevõtte/majandusüksuse (edaspidi ettevõtte) tegevuses pikema perioodi jooksul kui üks aasta ehk see loob ettevõttele kasu mitme aasta jooksul kaotades ise seejuures oma väärtust.

Räägime igapäevaelus üsna palju väärtustest ja nende loomisest ning väärtushinnangutest. Eriti tihti kasutame seda väljendit turundusmaailmas - missugust väärtust loome oma toodangu ja teenusega tarbijale ning kas meie pakutavad teenused ja tooted vastavad tarbijate väärtustele.

Õigekeelsussõnaraamat (ÕS) seletab väärtuse mõiste järgmiselt: „Väärtus on asja, nähtuse või olendi positiivne või negatiivne tähendus inimese jaoks.“ Ettevõte...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!