12.01.2022 Kolmapäev

Õhksoojuspumba kasutuselevõtt eeldab teadmisi

Viimasel ajal on ajakirjanduses leidnud palju kõlapinda artiklid seoses kõrgenenud energiahindadega, mis on pannud inimesi huvi tundma erinevate alternatiivsete küttevõimaluste kohta.

Terje Eipre, vandeadvokaat, advokaadibüroo Eipre&Partnerid
Terje Eipre, vandeadvokaat, advokaadibüroo Eipre&Partnerid Foto: erakogu

Õhksoojuspumba paigaldamine on seadusega reguleeritud

Kuivõrd Eestis on palju majapidamisi, mille ühendamine kaugküttevõrku on äärmiselt kulukas või sootuks võimatu, on paljud korteri- ja majaomanikud huvitatud õhksoojuspumba paigaldamisest, sest viimane variant on võrdlemisi soodne ning ei eelda teiste alternatiividega võrreldes koheselt suuremat sorti väljaminekut.

Õhksoojuspumpa paigaldada soovival korteri- või majaomanikul tuleb seejuures silmas pidada mitmeid asjaolusid. Nimelt on ehitusseadustiku § 4 lg 3 kohaselt ehitise ümberehitamine ehk rekonstrueerimine ehitamine, mille käigus olemasoleva ehitise omadused muutuvad oluliselt. Ümberehitamisena ei käsitleta olemasoleva ehitise üksikute osade vahetamist samaväärsete vastu.

Ehitise ümberehitamine on...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!