06.10.2021 Kolmapäev

Mida teha puuküürnikuga?

Kui annate oma kinnisvara kolmandate isikute kasutusse, olgu siis selleks korteri üürimine tasu eest või tuttavale pikemaks ajaks n-ö peavarju pakkumine, võtate endale riski, et isik ei anna kinnisasja õigel ajal tagasi.

Kristina Viznovitš, advokaat, Advokaadibüroo LMP
Kristina Viznovitš, advokaat, Advokaadibüroo LMP Foto: erakogu

Põhjus, miks üürnik kinnisasja õigel ajal tagasi ei anna, võib olla igal juhul erinev. Praktikas esineb nii seda, et üürnik on pahatahtlik ning on juba kinnisasja kasutama asumisel otsustanud oma kohustuste täitmisest kõrvale hiilida, kui ka seda, et isikul ei ole majandusliku olukorra tõttu lihtsalt võimalik mujale kolida (nt kaotab isik töö, mistõttu ei ole võimeline uut korterit üürima).

Puuküürniku teket ei ole kahjuks tänasel päeval võimalik täielikult ennetada ning alati on oht, et ka usaldusväärsest üürnikust saab ühel hetkel puuküürnik. Siiski on võimalik võtta tarvitusele meetmeid, et lihtsustada olukorra tekkimisel selle lahendamist. Vastavad meetmed tuleks tarvitusele võtta enne oma kinnisasja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!