28.12.2020 Esmaspäev

Metsa müümine - häid nõuandeid

Üsna sageli võib meediast kuulda või näha reklaame, milles kutsutakse üles müüma oma metsa. Enamasti ei soovita seejuures osta mitte kinnistut, millel mets kasvab, vaib soovitakse osta raieõigust. Metsaomaniku seisukohast vaadatuna on raieõiguse müük praktilisem ja perspektiivikam, sest maa, millel mets kasvab, jääb talle alles ja millalgi võivad tema lapsed või lapselapsed omakorda raieõiguse müügist raha teenida, kui kinnistule jälle raiekõlbulik mets peale on kasvanud.

Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister
Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister Foto: erakogu

Kui soovite müüa oma metsa raieõigust, siis oleks mõistlik seda teha teie piirkonna metsaühistu või metsaseltsi kaudu. Ühistud ja seltsid korraldavad raieõiguste enampakkumisi. Sel moel on teil võimalik leida oma metsale parim hind. Samuti aitavad nad sõlmida enampakkumise võitjatega lepinguid ning soovi korral jälgivad teie esindajana lepingutingimuste täitmist.

Lisatingimused lepingusse

Lepingusse on võimalik lisada ka teie jaoks olulisi lisatingimusi. Näiteks...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes