31.12.2020 Neljapäev

Liiklusseaduse muudatus reguleerib elektriliste tõukerataste kasutamist

Alates uuest aastast kehtima hakkav liiklusseadus sätestab asjaokohased liiklusreeglid ja nõuded ka elektritõukeratastele ja tasakaaluliikuritele. Kergete elektrisõidukite koondnimetusena võetakse kasutusele uus sõidukite kategooria - kergliikur, mis hõlmab erinevaid ühe inimese vedamiseks ette nähtud elektri jõul liikuvaid sõidukeid, nagu näiteks elektrilised tõukerattad, elektrirulad, tasakaaluliikurid ja muud taolised istekohata sõidukid. Seadusemuudatust selgitab lähemalt advokaadibüroo LMP vandeadvokaat Robert Sprengk.

Muudatusega lisandub kohustus kergliikuri juhile sõita jalakäija tavakiirusega, jalgratturile ja pisimo-peedijuhile on vastav kohustus ka kehtivas seaduses sätestatud.
Muudatusega lisandub kohustus kergliikuri juhile sõita jalakäija tavakiirusega, jalgratturile ja pisimo-peedijuhile on vastav kohustus ka kehtivas seaduses sätestatud. Foto: pixabay

Elektritõukerattad on meie linnapildis muutunud väga sagedaseks nähtuseks – neid võib märgata pea igal tänaval ning rendifirmade tõukerattaid parkimas igal nurgal.

Kehtiv liiklusseadus ei sisalda otseselt elektritõukeratta mõistet ning senini on lähtutud tõlgendusest, etelektritõukeratta kasutaja juhinduks abivahendeid kasutava jalakäija reeglitest ehk elektritõukerattaga on õigus liigelda jalakäijate keskkonnas...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes