05.07.2021 Esmaspäev

Kuidas ennetada arvete mittelaekumist?

Laekumata arved on kahtlemata ebameeldiv teema ning kui neid koguneb, võib see äritegevuse jätkusuutlikkusele ohtlikuks muutuda.

Helen Heinmaa, pearaamatupidaja, Profia Arvestuse
Helen Heinmaa, pearaamatupidaja, Profia Arvestuse Foto: erakogu

Arvete sissenõudmine tekitab lisatööd ja -kulu: tööandja maksab oma töötajatele palka aja eest, mis kulutatakse arvete sissenõudmisele. Julgen väita, et väga paljudele inimestele on võlgnevuste meeldetuletamine stressitekitav tegevus ja kellel meist juba piisavalt stressi pole? Mida siis teha, et võlglasi võimalikult vähe oleks? 

Uuri klientide tausta

Olenemata sellest, kas ettevõte müüb teenust või kaupa, on oluline hinnata, kas oma kauba või teenuse saab kliendile üle anda nii, et klient maksab selle eest kokkulepitud tähtajal peale kättesaamist. Mõtle läbi, kas ja kui suures ulatuses on võimalik töö eest ettemaksu küsida. Ettevõte peaks hindama ka oma riskitundlikkust ehk kas oled valmis teatud summa kaotama? Uut klienti tahaks ju ikka vastu võtta, kuid ära lase kliendi ilusal jutul ennast ära...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!