26.02.2021 Reede

Kontoplaan finantsjuhi abilisena

Kontoplaan on üks nähtamatu arvestuse süstematiseerija. Kellele ning milleks?

Eeli Lääne, vandeaudiitor, audiitorkogu juhatuse liige
Eeli Lääne, vandeaudiitor, audiitorkogu juhatuse liige Foto: erakogu

Konto (ka arve; inglise keeles account) on raamatupidamises ja panganduses vahend majanduslike tehingute ja vahendite arvestamiseks. Kontole kogutakse ühelaadset majandusinfot. Kontod on nii numbriliste kui sõnaliste tähistega. Numbrid on arusaadavamad arvestusprogrammidele. Sõnade abil saab aga kergemini otsida sisulist tähendust. Üha arenevad andmetöötlusprogrammid saavad hakkama erikujul andmete analüüsimisega, mistõttu omab üha vähem tähelepanu nende vorm.

Kontoplaan on kontode koond majandustehingute ja reguleerimiskannete kirjendamiseks. Selle ülesandeks on ühtsustada ühetaoliste majandustehingute arvestust eesmärgiga üldistada ettevõtte finantsinformatsiooni.

Raamatupidamise seaduse lisades on toodud bilansi ja kasumiaruande skeem, selleks, et kõik avalikustatud aruanded oleksid sarnase ülesehitusega, et lihtsustada nende lugemist. Põhimõtteliselt...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes