25.06.2021 Reede

Kaubandustegevuse õiguslik regulatsioon lihtsustus

Alates 1. maist ei kehti enam eraldi kaubandustegevuse seadus ja kaubanduse valdkonda puudutavad normid sisalduvad edaspidi teistes seadustes.

Kaisa Saarmann, advokaat, advokaadibüroo Walless
Kaisa Saarmann, advokaat, advokaadibüroo Walless Foto: erakogu

Kaubandustegevuse seadus oli algselt mõeldud reguleerima nõudeid kaubanduse valdkonna ettevõtjate tegevusele, kohustusi suhetes tarbijaga ja kaubandustegevusega seonduvaid avaliku korra küsimusi. Ajapikku on need reeglid leidnud koha muudes seadustes. Nii võib öelda, et kaubandustegevuse seaduse kehtetuks tunnistamise tingis vajadus ajakohastada ja lihtsustada kaubanduse valdkonna õiguslikku regulatsiooni. Käesolev artikkel ongi teejuhiks, millised muudatusi see kaasa tõi ja millistes seadustes varasemad kaubandustegevuse seaduse sätted edaspidi asuvad.

Dubleerivad sätted kaotati

Kaubandustegevusega seotud põhimõisted nagu kaup, teenus, kauba või teenuse pakkumine, kaupleja on defineeritud tarbijakaitseseaduses (TKS) § 1 ja 2 (1) punktides 2-4. Kaubandustegevuse seaduse kehtetuks tunnistamisega kadus samade...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!