15.01.2020 Kolmapäev

Käibemaksumuudatused 2020

Käibemaksuseaduse muudatused võeti Riigikogu poolt vastu 4.detsembril 2019, avaldati Riigi Teatajas 19. detsembril 2019 ning need kehtivad alates 1. jaanuarist 2020.
Tõnis Jakob, juhtiv maksukonsultant, Marisett
Tõnis Jakob, juhtiv maksukonsultant, Marisett Foto: Erakogu

Nõudmiseni varu

Käibemaksuseaduses (KMS) võetakse kasutusele uus mõiste «nõudmiseni varu maksukäsitlus», mida varem ei ole Eestis lubatud kasutada.

 

 

Käibemaksuseaduse § 2 lõige 31 on järgmises sõnastuses:

(31) Nõudmiseni varu käesoleva seaduse tähenduses on kaup, mis toimetatakse teise liikmesriiki arvestades kõiki järgmisi tingimusi:

1) kaup toimetatakse maksukohustuslase poolt teise liikmesriiki, et võõrandada kaup seal 12 kuu jooksul saabumisest arvates selles teises liikmesriigis maksukohustuslasena registreeritud isikule vastavalt maksukohustuslaste vahel sõlmitud kokkuleppele;

2) isik, kellele kaup võõrandamiseks toimetatakse, on registreeritud maksukohustuslasena liikmesriigis, kuhu kaup toimetatakse, ning see isik ja temale selles liikmeriigis väljastatud...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!