18.03.2021 Neljapäev

Iluoperatsioonil on ravijuhendiks patsiendi soov

Oleme jõudnud oma majanduslikul heaolutasemel selleni, et oma välimuse “kohendamiseks” tuhandeid eurosid välja käia pole tulu teenivale inimesele enam võimatu. Seetõttu on ka nn iluoperatsioonide ehk esteetilistel näidustustel tehtavate operatsioonide arv aastast aastasse suurenenud. Nende järjest suurenev arv on paratamatult viinud ka vaidlusteni operatsiooni õnnestumise või ebaõnnestumise üle.

Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister
Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister Foto: erakogu

Ilulõikus on tervishoiuteenus

Vaidluste puhul on esmalt tõusetunud küsimus, kas tegemist on tervishoiuteenusega. Tervishoiuteenuse  osutamist  reguleerivad  eeskätt võlaõigusseaduse  (VÕS) 41. peatüki sätted. VÕS § 758 lg 1 kohaselt sisaldab tervishoiuteenus eelkõige patsiendi läbi vaatamist arstiteaduse reeglite järgi tema tervise huvides, patsiendi nõustamist ja ravimist, sünnitusabi pakkumist. Et iluoperatsiooni tegemise vajadus ei tulene mitte patsiendi tervislikust seisukorrast vaid tema subjektiivsest soovist oma välimust mingil...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes