08.06.2022 Kolmapäev

Finantsanalüüsi muutuv roll äri juhtimisel

Traditsiooniline finantstegevus eeldab ajalooliste andmetega tegelemist. Aastaid on raamatupidajad ja finantsjuhid veetnud aasta esimese kvartali eelmiste aasta tulemusi kinnitades, et seejärel finantsandmed juhtkonnale ette kanda.

Siim Niinsalu, finantsanalüütik, Darja Roos, vandeaudiitor, WiseAdvice asutaja
Siim Niinsalu, finantsanalüütik, Darja Roos, vandeaudiitor, WiseAdvice asutaja Foto: erakogu

Tänapäeva maailmas ellu jäämiseks ja äri edendamiseks vajavad juhid informatsiooni palju varem. Igapäevane ning mõnikord ka tihedam aruandlus, mida võimaldavad uued tehnologilised lahendused andmeaidast informatsiooni kättesaamiseks, on muutunud rutiinseks. Kuid ka nendest andmetest enam ei piisa. Vajalikud on uued andmete analüüsi moodused, mis võimaldavad piisava täpsusega ettevõtte tulevikku ette näha ning õigel ajal edasi viivaid otsuseid teha. Ajaloolised raamatupidamisandmed kaotavad oma tähtsuse äriliste otsuste vastuvõtmisel, uute vajaduste katmiseks tulevad esile uudsemad finantsanalüüsi võimalused ja tehnikad.

KPI – tulemuslikkuse võtmenäitaja

KPI ehk eesti keeles võtmenäitaja või tulemuslikkuse...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!