01.02.2021 Esmaspäev

Faktooring: mida tasub teada?

Vara veel öelda, kas 2020. aasta majanduskriis on leidnud lõpu, ent on üsna selge, et möödunud aasta oli ettevõtjatele kurnav. Käibe vähenemine ja tööjõukulude püsimine sõi ära paljude ettevõtjate käibevahendid. Üks käepärasemaid võimalusi rohkemate käibevahendite vabastamiseks on faktooring.

Lauri Talumäe, advokaat, advokaadibüroo LINDEBERG
Lauri Talumäe, advokaat, advokaadibüroo LINDEBERG Foto: erakogu

Tänavu on selle huvilisi kindlasti rohkem kui varem. Näiteks viimasele majanduskriisile eelneval viiel aastal kasvas Eestis siseriiklik faktooringukäive keskmiselt 2,25% aastas. Majanduskriisile järgneval viiel aastal kasvas see keskmiselt 26% aastas. Seetõttu peatumegi lühidalt sellel, mis on faktooring ja millele selle puhul tähelepanu pöörata.

Mis see on?

Kõige lihtsam ja tavapärasem faktooring on see, et ettevõtja müüb maha enda nõude mõne oma kliendi vastu. Teisisõnu, klient peaks maksma näiteks ettevõtja arve summas 10 000 eurot 60 päeva pärast, aga ettevõtja ei kannata nii kaua oodata ja võõrandab selle 9900 euro eest...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes