08.04.2021 Neljapäev

E-arvete võlu ja valu

Kõigile neile, kes on kokku puutunud e-arvete vastuvõtmisega, ei tule järgnev jutt uudisena. E-arve pole pdf-,  xls- ega doc-fail ning seda ei saa saata meilile.

Piret Zahkna, peaspetsialist, kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakond, rahandusministeerium
Piret Zahkna, peaspetsialist, kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakond, rahandusministeerium Foto: erakogu

Lihtsamalt öeldes on tegemist süsteemide omavahelise suhtlemisega, kus ühe tehingu poole müügiarve kõik olulised infoväljad jõuavad vastaspoole raamatupidamisse nii, et raamatupidaja ei pea ise midagi programmi sisestama. Süsteemi võlusõnaks on registrikood, xml-fail ning vastaspoole võime vastu võtta e-arvet.

E-arvete kasutusele võtmise kogemused võivad olla seinast seina, kuid minu meeskonnal läks aastaid tagasi e-arvetele üleminek ülilihtsalt. Sel hetkel polnud veel teenuspakkujaid jalaga segada, kuid mõte vabaneda hunnikutes paberdokumentidest ning sellest, ostuarved jõuavad maksmiseks õigeaegselt kohale ja dokumendid leitakse alati ja kiirelt ülesse, oli tõukejõuks, miks valisime e-arved.

Mis on e-arvete võlu?

Esimese asjana rõhutaks e-arvete puhul ajalist võitu. Arved...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes