18.01.2007 Neljapäev

Tööõnnetus- või kutsehaigushüvitiste tulumaksuga maksustamine

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Alates 2004. aastast on tööõnnetus- või kutsehaigushüvitiste (kahjuhüvitiste) maksustamise põhimõtted alljärgnevad.


Kui kahjuhüvitistele sätestatud maksuvabastust rakendati 2003. aastal rahvapensioni määra ulatuses, siis 2004. aastast alates rakendatakse tulumaksuseaduse, sotsiaalmaksuseaduse ja maamaksuseaduse muutmise seaduse paragrahvide 19 ja 35 järgi hüvitise väljamaksmisel täiendavat maksuvaba määra (12 000 krooni kalendriaastas ehk 1000 krooni kuu kohta).  

Alates 01.01.2004 peavad maksumaksjad, kes saavad tööõnnetus- või kutsehaigushüvitist, esitama väljamaksjale täiendava maksuvaba tulu arvestamiseks eraldi avalduse. Juhul, kui kahjuhüvitise väljamaksjaid on mitu, peab hüvitise saaja ise valima, millisele väljamaksjale ta avalduse esitab.

Avalduse saab esitada ainult ühele väljamaksjale.

Kahjuhüvitise väljamaksjal on õigus väljamakse tegemisel tulumaksu kinnipidamisel arvestada täiendavat maksuvaba tulu ainult avalduse alusel. Juhul, kui väljamakse tegemise päevaks avaldust esitatud ei ole, siis ei tohi väljamaksja tulumaksu kinnipidamisel täiendavat maksuvaba määra rakendada.

Maksu- ja Tolliamet soovitab hüvitise saajatel esimesel võimalusel esitada väljamaksjale täiendava maksuvaba määra arvestamiseks sellekohane avaldus vabas vormis.

Väljamaksjatel palume tähele panna, et ilma avalduseta ei ole õigust tulumaksu kinnipidamisel täiendavat maksuvaba määra rakendada.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.