TRK 1140x140 ee gif
21.03.2013 Neljapäev

Kas maamaksu tuleb maksta ka siis, kui kinnisvara müüdi aasta keskel?

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Abikaasa omas kinnisvara ja maksis sellelt igal aastal maamaksu (2 korda aastas). 2012. aasta alguses maksis abikaasa esimese osa maamaksust, kuid suve lõpus (augustis) müüs kinnsvara maha ja tema ei olnud enam uus omanik. Siiski saati MTA sügisel ikkagi maamaksu teatise ja nõudis maamaksu tasumist. Abikaasa proovis küll selgitada, et tema ei ole enam kinnisvara omanik ja ei peaks maksu maksma. Siiski, et vältida intresside jooksmist, maksis ta ka teise osa maamaksust ära. Minu küsimus olekski, et kui inimene müüb oma kinnisvara aasta keskel maha, kas ta peab siis ikka maamaksu edasi maksma? Kui ei pea, kuidas siis liigselt tasutud maamaks tagasi saada?

Vastab MTA spetsialist Kersti:

Maamaksuseaduse § 8 lõike 1 kohaselt maamaksukohustus tekib jooksva aasta 1. jaanuaril ja maksuteade väljastatakse isikule, kes 1. jaanuari seisuga on kinnistusraamatu andmete kohaselt kinnisasja omanik, hoonestaja või kasutusvaldaja.

Maa omandamisel või kasutusõiguse tekkimisel aasta keskel säilib eelmise omaniku või kasutaja maamaksu kohustus aasta lõpuni ning uue omaniku või kasutaja maksukohustus tekib maa omandamise või kasutusõiguse tekkimise aastale järgneva aasta 1. jaanuarist.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes