TRK 1140x140 ee gif
28.10.2011 Reede

Puhkusegraafiku koostamine jääb tööandja kohustuseks

Meie ettevõttes ei ole tehtud puhkuse graafikut. Kuidas töötajad puhkust saavad?

Vastab Tööinspektsiooni Ida Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Ülle Kool:

TLS-i § 69 lg 2 kohaselt tööandja koostab puhkuste ajakava ja teeb selle töötajatele teatavaks kalendriaasta esimese kvartali jooksul. Kui tööandja pole puhkuste ajakava koostanud või seda töötajatele teatavaks teinud, on töötajal õigus minna puhkusele oma valitud ajal, teatades sellest tööandjale ette 14 kalendripäeva kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (§ 69 lg 3).

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes