21.05.2012 Esmaspäev

Mis tingimustel on töövõimetuspensioni saava töötajal võimalik saada kasutamata puhkuse tasu?

Kas töövõimetuspensioni saava töötajal on töösuhte lõppemisel õigus saada kasutamata puhkuse tasu 28 või 35 kalendripäeva alusel? Kas ka kasutamata tavapärast põhipuhkust ületavate puhkusepäevade tasu hüvitatakse tööandjale riigieelarvest?

Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Anne Pärnat:

Töövõimetuspensioni saaval töötajal on töölepingu seaduse § 57 alusel õigus saada 35 kalendripäeva põhipuhkust (töövõimetuspensionäri põhipuhkus). Töölepingu lõppemisega muutuvad kõik töösuhtest tulenevad nõuded sissenõutavaks s.h. kasutamata puhkuse tasu. Töötatud 12 kalendrikuu eest on töötaval töövõimetuspensionäril õigus puhata tavapärased 28 kalendripäeva põhipuhkust ja tavapärast põhipuhkust ületavad 7 kalendripäeva. Väljamakstud tavapärast põhipuhkust ületava 7 kalendripäeva puhkusetasu hüvitatakse tööandjale riigieelarve vahenditest Sotsiaalkindlustusameti kaudu. Vähemtöötatud kuude korral arvutatakse kasutamata tavapärast põhipuhkust ületavad puhkusepäevad vastavalt töötatud ajale. Tööandja saab riigieelarve vahenditest nõuda ka töövõimetuspensionärile lõpparvega väljamakstud väljatöötatud tavapärast põhipuhkust ületavate puhkusepäevade tasu hüvitamist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!