04.09.2012 Teisipäev

Lisatasu saamine mürgise ainega immutatud materjali käitlemisel

Kas töötaja peaks saama lisatasu mürgise ainega immutatud puidu töötlemisel vms?

Vastab Terje Pürg, tööinspektor-jurist, Tööinspektsiooni Ida inspektsioon:

Tööandja kohustus on töötervishoiu ja tööohutuse seaduse (TTOS) § 13 lg 1 p 5 alusel teavitada töötajaid töökeskkonnavolinike, töökeskkonnanõukogu liikmete ja töötajate usaldusisikute kaudu ohuteguritest, töökeskonna riskianalüüsi tulemustest ning tervisekahjustuste vältimiseks rakendatavatest abinõudest. Eeldan, et dokument, millele töötajad kirjutasid alla, on teavitus ehk sellega informeeritakse töötajaid ohuteguritest töökeskkonnas. See dokument ei pane töötajale kogu vastutust ega võta ära tööandja kohustust tagada töötajatelele ohutud ja tervislikud töötingimused. Tööandja ja töötajad on kohustatud ohutu töökeskkonna nimel tegema koostööd (TTOS § 12 lg 5).

Lisatasu maksmist töötamise eest keskkonnas, mis võib mõjutada töötaja tervist, seadus ette ei näe. Samuti ei ole töölepingu seadusega kehtestatud tervistkahjustavatel töödel lühendatud tööaega ega pikendatud puhkust

Alates 01.07.2009 aastast uue Töölepingu seaduse jõustumisega võrdsustati allmaatöödel, tervistkahjustavatel töödel ja eriiseloomuga töödel töötavad töötajad tavatöötajatega, kuna  lühendatud tööaeg ja pikendatud puhkus ei saa ega tohi asendada ohutut töökeskkonda.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!