02.08.2011 Teisipäev

Kui töötaja käitumine põhjustab töökollektiivis ebaterve õhkkonna...

Mida ette võtta töötajaga, kes pidevalt solvab ja halvustab oma kolleege ning kellega teised töötajad ei ole nõus koos edasi töötama?

Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Ülle Mustkivi:

Kui töötaja käitumine põhjustab töökollektiivis ebaterve õhkkonna, siis tuleb tööandjal esmalt sellele töötaja tähelepanu juhtida ning anda talle võimalus käitumist parandada. Teinekord ei pruugi töötaja ise arugi saada, kuivõrd tema käitumine ei ole töökaaslastele vastuvõetav ja häirib tööd.

Esmalt siis tuleks töötajat hoiatada ja teada anda, millised tagajärjed võivad olla, kui ta oma käitumist ei paranda ja jätkuvalt põhjustab konflikte. Peale hoiatamist on töötajal võimalus ennast muuta ja õppida viisakalt suhtlema. Kui aga selgub, et töötaja käitumine ei ole paranenud, on tööandjal võimalik temaga töösuhe lõpetada TLS § 88 lg 1 alusel, sest töötajast tuleneval mõjuval põhjusel ei ole võimalik töösuhet jätkata.

Seega kui töötajad on informeerinud tööandjat, et kaastöötaja käitumine on nende suhtes ebaviisakas, peab tööandja olukorra lahendama. Kui tööandja midagi ette ei võta, võib olla põhjendatud töötaja poolt töölepingu ülesütlemine tööandjapoolse olulise lepingu rikkumise tõttu TLS § 91 lg 2 p. 1 alusel. Iga tööandja kohustuseks on tagada, et ettevõttes ei esineks töötaja ebaväärikat kohtlemist tööandja, kaastöötajate või kolmandate isikute poolt. Selle kohustuse olulisel rikkumisel on töötajal õigus tööleping erakorraliselt üles öelda.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255