22.10.2013 Teisipäev

Kui kaua võib tööandja töötajat tööl hoida? Esile tõstetud

Töötaja tahab töölt lahkuda, nn korraline ülesütlemine, ja soovib teada, kaua tööandja võib teda kinni hoida?

Vastab Ülle Kool, tööinspektor-jurist, Tööinspektsiooni Ida inspektsioon:

Ülle Kool, tööinspektor-jurist
Ülle Kool, tööinspektor-jurist Foto: Tööinspektsiooni Ida inspektsioon

Kinni hoida ei saa tööandja töötajat küll kuidagi. Kui töötaja on esitanud kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ülesütlemisavalduse, siis hakkab see kehtima teatavaks tegemisest ja tööleping lõpeb avalduses näidatud kuupäeval.

Korralise ehk mõjuva põhjuseta ülesütlemise korral eeldatakse, et töötaja teatab töölepingu lõppemisest ette 30 kalendripäeva (TLS § 98 lg 1). Tööandja saab ülesütlemisavalduse saamisel nõuda töötajalt 30-kalendripäevast vähem ette teatatud aja eest hüvitist, kuid ei saa teda sundida töötama kauem kui ülesütlemisavalduses näidatud kuupäevani.

Etteteatamistähtaja mittejärgimise korral on tööandjal õigus nõuda hüvitist nende tööpäevade eest, mis töötaja oleks pidanud etteteatamistähtajal veel töötama (TLS § 100 lg 5).

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes