12.07.2011 Teisipäev

Katseaja märkimise vajalikkus

Sain tööandjalt töölepingu, kus kirjas, et leping on tähtajatu, kuid katseaja kohta ei ole ridagi. Kas uue tööseaduse järgi ei märgitagi enam katseaega?

Vastab Ülle Kool, Ida inspektsiooni tööinspektor-jurist:

Uus töölepingu seadus, arvestades tööelus väljakujunenud praktikat, mille järgi enamikus töölepingutes lepitakse kokku neljakuulises      katseajas, näeb ette seadusliku katseaja kohaldamise. See tähendab, et katseaeg tuleneb seadusest ja selles ei pea eraldi kokku leppima.

Seadusliku katseaja kestuseks on seadusandja kehtestanud esimesed neli kuud alates töötaja tööleasumise päevast. Järelikult, kui töölepingus ei ole katseajast juttu, kehtib automaatselt 4-kuuline katseaeg. Kui lepingupooled lepivad kokku katseaja kestuseks seaduslikust katseajast lühema aja, või otsustavad üldse mitte katseaega kohaldada, siis tuleb tööandjal sellisest kokkuleppest teatada töölepingu kirjalikus dokumendis.   

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!