14.02.2022 Esmaspäev

Väheväärtuslik vara Esile tõstetud

Kas seadusandluses on määratletud väheväärtuslik vara? RTJ 5 ütleb, et olulisuse printsiibi alusel ja et raamatupidamise sise-eeskirjades tuleks see kindlaks määrata. Kahjuks ei anta kuskil rohkem suuniseid, aga raamatupidajana ei tea ma alati, kui oluline või kui pika eaga miski on. Seega kuna enamasti ettevõtetel sise-eeskirjad puuduvad, tahaks ennast natuke kindlamalt tunda ja teada täpsemalt, mille alusel mingi ost määrata kas otse kuluks või väikevahendiks (mille üle peetakse ka arvestust). 

Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor Foto: erakogu

Vastab Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor:

Väheväärtusliku vara täpsemat määratlust  seadusandluses ei ole. Nagu te küsimuses kirjutate, nõuab RTJ 5, et ettevõte kehtestaks põhivara alampiiri, millest allapoole jääva maksumusega vara käsitletakse väheväärtusliku varana ja kantakse kuludesse.

Põhivara alampiir kehtestatkse raamatupidamise sise-eeskirjaga, kusjuures sise-eeskiri peab olema kõikidel ettevõtetel, välja arvatud...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!