27.10.2020 Teisipäev

Müügiarve emaettevõttele Esile tõstetud

Eesti firma (tütarettevõte) esitab müügiarve üks kord kuus oma emaettevõttele. Kas Eestis registreeritud tütarettevõte saab edasi esitada oma kulud emaettevõttele (Inglismaal) sama hinnaga või ikka peab olema mark-up? Näiteks kommunaalkulud, tööjõukulud ja nii edasi. Sama Eestis registreeritud firma esitab arve teenuse eest (töötundide eest osakondade järgi, firmas on kaks peamist osakonda), aga tegelikult vormistatakse müügiarve eelarve järgi, et oleks raha maksta palka, töölähetuste kulud ja kõik teised kulud. Tegu on tütarettevõtte kuludega. Kui firmade vahel on sõlmitud leping, et müügiarved esitatakse eelarve alusel, kas sel juhul saab töötundide eest müügiarve esitada? Kas üldse saab eelarve järgi müügiarveid emaettevõtjale esitada või peab olema teine loogika? 

Aule Kindsigo, maksunõustaja, Kindsigo Konsultatsioonid
Aule Kindsigo, maksunõustaja, Kindsigo Konsultatsioonid Foto: erakogu

Vastab Aule Kindsigo, maksunõustaja, Kindsigo Konsultatsioonid:

Ettevõtted peavad seotud isikutele väljastama arveid, lähtudes siirdehinna reeglitest. Seotud isikute vahel tehtud tehingu hind peab olema vastavuses omavahel mitteseotud isikute vahel sarnastel tingimustel tehtava sarnase tehingu hinnaga. Ehk teisisõnu, millise hinnaga antud teenuseid müüdaks kolmandatele isikutele.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!