27.09.2021 Esmaspäev

Ilukulud ettevõtluskuludeks? Esile tõstetud

Ettevõtte põhitegevusalaks on koolitusteenuste osutamine. Kuna tänapäeva maailmas on äärmiselt oluline, et koolitaja näeks terve ja ilus välja, siis kas võib lugeda ettevõtlusega seotud kuludeks neid, mis on tehtud selleks, et koolitaja oleks silmale ilus vaadata? Näiteks toitumiskoolituse kulu, et ta oskaks tervislikumalt toituda ja seeläbi langetaks kaalu ning võimalik, et saaks tulevikus ka klientidega oma kogemusi ja edulugu jagada? Või muud kulud, mis on seotud koolitaja välimuse parandamisega?

Ingrid Usar, maksunõustaja, KPMG Baltics
Ingrid Usar, maksunõustaja, KPMG Baltics Foto: erakogu

Vastab Ingrid Usar, maksunõustaja, KPMG Baltics:

Tulumaksuseaduse § 32 lõike 1 kohaselt võib maksumaksja ettevõtlustulust maha arvata kõik maksustamisperioodi jooksul maksumaksja poolt tehtud dokumentaalselt tõendatud ettevõtlusega seotud kulud. Sama paragrahvi lõige 2 sätestab, et kulu on ettevõtlusega seotud, kui see on tehtud maksustamisele kuuluva ettevõtlustulu saamise eesmärgil või on vajalik või kohane sellise ettevõtluse...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!