22.10.2021 Reede

Allahindluste korrigeerimisest Esile tõstetud

Ettevõtte X raamatupidamises on sidusettevõte on kajastatud ostumeetodil, esialgne soetus on korrigeeritud vastavalt vara kaetava väärtuse hindamisele ning teostatud allahindlus. Allahindlus on kajastatud aruandeperioodi finantskuluna.
Järgnevatel perioodidel selgub, et investeeringu väärtus (sidusettevõtte tegelik väärtus) on suurenenud ning ei vasta ettevõtte X bilansis kajastatule. Kas on olemas võimalust sidusettevõtte eelnevatel aastatel tehtud allahindluste korrigeerimiseks? 

Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor Foto: erakogu

Vastab Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor:

Sidusettevõtete kajastamist käsitleb RTJ 11 "Äriühendused ning tütar- ja sidusettevõtete kajastamine". RTJ 11 punktide 62 ja 63 kajastatakse investeeringud sidusettevõtetesse kas soetusmaksumuses, õiglases vääruses või kapitaliosaluse meetodil.

Eeldan, et ostumeetodi all pidasite silmas silmas soetusmaksumust. RTJ 11 punkti 87 kohaselt tuleb soetusmaksumuse meetodi puhul investeeringu kaetava väärtuse hindamisel ...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!