TRK 1140x140 ee gif
20.06.2011 Esmaspäev

Töötaja pärast puhkust leidis uue töökoha - kuidas ennemakstud puhkusetasu kinni pidada? Esile tõstetud

Mais anti töötajale puhkust 2011. aasta eest. Maikuu TSD on esitatud, maksud on makstud. Kuid pärast puhkust ei tulnud töötaja tööle, tööandja lõpetas temaga töölepingu, kuna töötaja leidis uue töökoha. Raamatupidaja oli puhkusel. Kuidas saab nüüd töötajale enammakstud puhkusetasu kinni pidada?

Vastab Kadri Rebane, Deloitte Advisory

VASTUS:

Kehtiv töölepingu seadus näeb §–is 70 lõikes 2 ette, et puhkusetasu makstakse hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust, kui tööandja ja töötaja ei ole leppinud kokku teisiti.

Olukorras, kus töösuhe lõpeb ja töötaja on kasutanud ära rohkem puhkust, kui ta on tööga välja teeninud, tekib tööandjal töötaja vastu nõudeõigus kasutatud, kuid väljateenimata puhkuse hüvitamiseks. Töölepingu seaduse § 78 lõige 3 näeb tööandjale vastavate summade kättesaamiseks töötajalt ette lihtsustatud korra. Nimetatud § annab tööandjale õiguse tasaarvestada väljatöötamata puhkuse eest makstud tasu töötajale töölepingu lõppemisel väljamakstavate tasudega.

Kui töötajal lõpparvena saadaolev summa ei ole tööandja nõude katmiseks piisav, tuleks tööandjal esitada töötaja vastu nõue. Kui töötaja ei ole nõude esitamisel siiski nõus tööandjale väljateenimata puhkust vabatahtlikult hüvitama, siis on tööandjal võimalik tasu väljatöötamata, kuid kasutatud puhkuse eest nõuda sisse kas töövaidluskomisjonis või kohtus.

Kui lõpparve suurust arvestades ei saa väljatöötamata puhkuse tasu tasaarvestada töötaja töötasuga ning töötaja ei nõustu seda hüvitama ka vabatahtlikult, on tööandjal õigus nõuda summalt ka seadusjärgset viivist.


Kadri Rebane
Lawyer | Tax & Legal
Deloitte Advisory

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes