TRK 1140x140 ee gif
03.01.2011 Esmaspäev

Töötaja lähetusse saatmine, kui sama töötajat on vaja teise ettevõtte ülesannete täitmiseks

Kuidas peab ettevõte A saatma lähetusse töölepingu alusel töötavat isikut, kui tööd, mida töötajal tuleb teha, on vaja ettevõttel B oma klientide ees ülesannete täitmiseks. Lähetusraha maksab töötajale ettevõte A, kes saadab ta lähetusse. Mõlemas ettevõttes on juhatuse liikmeks samad inimesed, aga nagu ma aru saan, võivad juhatuse liikmed äri huvides lähetusse sõita nii ettevõttest A kui ka ettevõttest B?

Kas ettevõttel B tuleb ettevõttega A sõlmida lepingut tööjõu rendiks ning esitada arve? Kas rendiarve on võrdne lähetusraha summaga?

VASTUS:
Kui äriühingus A töötav töötaja täidab lähetuses oma töölepingulisi ülesandeid (ülesanne võib seisneda ka muu äriühingu kasuks töö tegemises), siis lähetusse saadab ja lähetuskulud maksab äriühing A. Töötajal on ju töölepinguline suhe A-ga. B teda lähetusse ei saa saata. Töötaja jaoks ei ole vahet, kas äriühingute vahel on eraldi leping või mitte. Küll on tähtis, et see oleks tema töölepinguline ülesanne.

Äriühingud peavad tõepoolest sõlmima omavahel vajaliku lepingu, kui soovitakse, et B kannab A kulud. Kulud võivad olla nii lähetuse kulud kui ka täiendav tasu vms.

Juhatuse liikme saadab lähetusse äriühing, kelle huvides ta lähetuses tegutseb.

Kaire Lang
Expert2Expert

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes