TRK 1140x140 ee gif
25.04.2011 Esmaspäev

Puhkusetasu hüvitamine lapsehoolduspuhkuselt tulnud töötajaga töölepingu lõpetamisel

Töötaja on olnud lapsehoolduspuhkusel alates 1. novembrist 2009. aastast. 1. märtsil 2011 lõpetati temaga tööleping ning töötajale tuleb välja maksta puhkusetasu hüvitis 45 päeva eest. Lapsehoolduspuhkusele eelneval perioodil on töötaja saanud töötasu alla miinimummäära (töötas osalise tööajaga).
Kas puhkusetasu peab arvestama kehtiva miinimumpalga määra järgi (2009. ja 2011. a miinimumpalga määrad ei ole muutunud) või tuleb arvestada 2009. aasta kuue viimase töötamise kuu väljamaksete järgi (mis on olnud alla miinimumpalga)?
 


VASTUS:

Keskmise töötasu arvestamise korda reguleerib Vabariigi Valitsuse määrus (vt https://www.riigiteataja.ee/akt/13191217). Selles on suhteliselt täpselt arvestamise käik kajastatud. Määrus näeb ette juhul, kui töötajale ei makstud töötasu rohkem kui 12 kuud järjest, indekseerimise. St arvestatakse küll eelnevat töötasu, kuid kuna vahepealse ajaga on tasud tõenäoliselt muutunud, tuleb seda suurendada. Suurendatakse vastavalt sellele, kui palju on muutunud miinimumpalk. Kuna miinimumpalk Teie kirjelduse kohaselt muutunud ei ole, siis indekseerimise tulemusena arvestamise aluseks olev summa ei muutu.
 
Määrus ei näe konkreetsele töötajale tehtava väljamakse alusena ette miinimumpalka. Samuti ei võeta automaatselt aluseks viimast töötatud kuut kuud, vaid käesoleval ajal kehtiv töötasu. See on küll tavapäraselt sama, nagu oli enne lapsehoolduspuhkusele minekut. Kuid tuleb arvesse võtta, et ei arvutata kuue kuu keskmist, vaid aluseks võetakse kehtiv kokkulepitud töötasu.
 

OÜ Expert2Expert


 

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes