28.02.2022 Esmaspäev

Mida tasub teada hinnapakkumise õiguslikust küljest?

Kui guugeldada „Kuidas koostada hinnapakkumist?“, tuleb ette hulgaliselt soovitusi, mis juhendavad, kuidas arvutada välja toote või teenuse hind, kuidas muuta hinnapakkumine atraktiivseks ning kuidas hinnapakkumise kaudu reklaamida just enda ettevõtet või teenust.

Kristina Viznovitš, advokaat, advokaadibüroo Pallo&Partnerid
Kristina Viznovitš, advokaat, advokaadibüroo Pallo&Partnerid Foto: erakogu

Hinnapakkumise tegemisel tuleb aga lisaks arvestada ka sellega, et kui klient hinnapakkumise vastu võtab, muutub see ettevõtte ja kliendi  vahelise lepingu osaks. Väga paljudel juhtudel on aga hinnapakkumine ise lepinguks. Seetõttu tasub hinnapakkumise koostamisel arvestada allpool toodud õiguslike aspektidega. Kindluse mõttes tasub hinnapakkumine lasta üle vaadata ka spetsialistil.

Defineeri pakutav toode või teenus võimalikult täpselt

Selleks, et vältida võimalikke vaidlusi selle üle, mis on lepingu objekt, tuleks juba hinnapakkumise koostamisel toode või teenus defineerida võimalikult täpselt. Näiteks juhul kui ettevõtte poolt pakutavaks teenuseks on katusevahetus, peaks...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!