08.06.2017 Neljapäev

Lepingu lõpetamiseks tuleb leida alus Esile tõstetud

Müüsime kliendile oma toote ‒ professionaalse väljaande aastatellimuse pluss kõik, mis sellega on seotud veebilehel (ligipääsud materjalidele, artiklitele ja teenustele, mida tavalugeja ei saa). Klient sai esimese numbri ja kõik paroolid. Nüüd ta tahab tellimusest loobuda. Kas tal on õigus seda teha?

Epp Lumiste, vandeadvokaat
Epp Lumiste, vandeadvokaat Foto: LEADELL Pilv Advokaadibüroo

Vastab Epp Lumiste, vandeadvokaat, LEADELL Pilv Advokaadibüroo:

Tähtajaline leping kehtib üldreeglina tähtaja saabumiseni. VÕS-i § 8 lg 2 järgi on leping pooltele täitmiseks kohustuslik.
Lepingu lõpetamisele peaks teoorias kohalduma lepingust taganemise regulatsioon, mis tähendaks, et teie klient peaks näitama, milline on olnud teiepoolne oluline lepingu rikkumine. Taganemise korral peab klient andma teile eelnevalt tähtaja rikkumise lõpetamiseks. Juhul kui olulist lepingurikkumist pole olnud, siis justkui puuduks õigus tühistada tähtajaline leping.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes