24.11.2009 Teisipäev

Lapsehooldus

Noorik on lapsehoolduspuhkusel (laps on aastane). Sel ajal lõpetab ettevõte, kus ta töötab, oma tegevuse. Kuidas peab tööandja sellisel juhul tema suhtes talitama? Kui ta koondatakse , siis millise paragrahvi alusel? Ja kas ta saab mingisugust raha, kui satub koondamise paragrahvi alla?
Suur tänu!
Austusega Lilia 


VASTUS:


Austatud Lilia!
Vastavalt töölepingu seaduse paragrahvile 93 ei või tööandja lõpetada töölepingut isikuga, kes viibib lapsehoolduspuhkusel, koondamise tõttu, välja arvatud tööandja tegevuse lõpetamisel. Kuna ettevõte suletakse, on antud juhul tööandjal õigus lapsehoolduspuhkusel olev töötaja koondada enne puhkuse lõppemist. Rõhuasetus on tööandja tegevuse lõpetamisel.
Tuleb toetuda töölepingu seaduse paragrahvile 83 ning paragrahvi 89 lõigete 1 ja 2 punktile 1, kus muuhulgas on kõne all koondamine.
Koondamisest etteteatamise kohta lugege töölepingu seaduse paragrahvist 97. Etteteatamise aeg sõltub töötaja tööstaaюist.
Vastavalt  sama seaduse paragrahvi 100 lõikele 1 makstakse  koondamisel hüvitist töötaja keskmise tööpalga ulatuses. Töötajal on õigus saada koondamisel ka kindlustushüvitist  vastavalt töötuskindlustusseadusega ettenähtud tingimustele ja korrale.

Austusega,
Arina Kouzova ,
jurist
Larssen TM Corporate Services

 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!