23.07.2012 Esmaspäev

Kuidas tagandada ametist korteriühistu juhatus?

Millisel moel on võimalik tagandada ametist korteriühistu juhatus (juhul kui korteriühistu liikmed leiavad, et ühistu juhatus ei tule temale pandud kohustustega toime)?
Vastab Tatjana Kalin, jurist, PhD, Emirlin Consult:

Kui korteriühistu juhatus ei tule temale pandud kohustustega toime, on korteriühistu liikmetel õigus välja tulla algatusega ühistu erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumiseks, mille päevakord näeb ette ühistu juhatuse tegevliikmete tagasikutsumist ning uute juhatuse liikmete valimist.

Nimetatud protseduuri elluviimiseks peab initsiatiivrühm, millesse kuulub vähemalt 1/10 ühistu liikmetest (kui ühistu põhikirjaga ei ole ette nähtud väiksema esindatuse nõuet) esitama juhatusele kirjalikus vormis avalduse erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumise kohta.

Avalduses tuleb ära tuua erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumise põhjus ja päevakord ning avaldusele tuleb lisada initsiatiivrühma liikmete nimekiri (initsiatiivrühma võivad kuuluda ainult korteriühistu liikmed).

Korteriühistu juhatus peab üldkoosoleku kokku kutsuma seaduses või põhikirjaga ettenähtud juhtudel ja korras, samuti siis, kui ühingu huvid seda nõuavad. Kui juhatus ei kutsu üldkoosolekut käesoleva paragrahvi lõikes 3 nimetatud asjaoludel kokku, võivad taotlejad üldkoosoleku ise kokku kutsuda samas korras juhatusega, mis tähendab, et kui korteriühistu juhatus keeldub erakorralist üldkoosolekut kokku kutsumast, siis initsiatiivrühm kutsub erakorralise üldkoosoleku kokku iseseisvalt vastavalt ühistu põhikirja ning mittetulundusühingute seaduse sätetele.

Meie korteriühistus on kaks korterit, kus elavad niinimetatud probleemsed elanikud, kes ei esita veemõõtjate näite ning ei lase oma korteritesse korteriühistu komisjoni liikmeid, kelle kohustuseks on veemõõtjate näitude kontrollimine (kuna elamus ei ühti elanike poolt esitatavad veetarbimist kajastavad andmed ja elamu üldine veekulu).

Kui ühes nimetatud korteritest juhtus avarii, mille tulemusena uputati kaht alumist korrust, avasid probleemsete korterite omanikud lõpuks neile kuuluvate korterite uksed (mida nad tegid alles pärast seda, kui neile lubati välja kutsuda politsei ning murda korteriuksed maha), karjumise ning solvangute saatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!