02.06.2021 Kolmapäev

Kui korteriühistu juhatus ei reageeri Esile tõstetud

Olen pensionär. Oleme elanud abikaasaga maja 5. korruse korteris üle 30 aasta. Pärast 7. korrusel asuvas korteris tehtud euroremonti ei ole meie köögis ventilatsiooni juba üle kümne aasta. Nüüd aga ei tööta küte WC-s ja vannitoas pärast järjekordset korteriremonti 7. korrusel. Oleme kogu püstakuga pöördunud korteriühistu poole nii suuliselt kui ka kirjalikult, kuid vastust pole saanud. Kuigi korteriühistu juhatuses on seadmete tehnilise korrasoleku eest vastutav isik, kes saab regulaarselt palka. Kas oskate soovitada, kuhu võiksime abi saamiseks pöörduda?

Tatjana Kalin, jurist, Emirlin Consult
Tatjana Kalin, jurist, Emirlin Consult Foto: erakogu

Vastab Tatjana Kalin, jurist, Emirlin Consult:

Kui korteriomanik on korduvalt pöördunud kirjaliku avaldusega korteriühistu juhatuse poole, kuid pole saanud vastust või tema küsimust ei ole võetud arutamisele üldkoosolekul, et vastu võtta otsus teha remonti korteriühistu remondifondi arvelt, tuleb esitada kohtusse korteriühistu vastu hagi.

Samuti võib majas luua algatusrühma, kes...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!